Lazetićev Makabi ostao praznih šaka u ludom meču: Lion rutinirao Olimpijakos, remi Rome i Bilbaa
Fudbaleri Makabija, Foto: Joăo Bravo / SPP / imago sportfotodienst / Profimedia

liga evrope

Ludo veče u Ligi Evrope

Objavljeno: 23:15h

Fudbaleri Brage pobedili su Makabi iz Tel Aviva posle preokreta 2:1, u 1. kolu Lige Evrope.

Vodio je tim Žarka Lazetića više od sat vremena, ali nije izdržao. Poveo je izraelski tim golom Oshera Davide u 30. minutu, ali je u 88. Bruma doneo izjednačenje.

Usledila je ludnica u nadoknadi, pljuštali su kartoni i isključenja, a onda je stigao hladan tuš za Makabi, pošto je sudija pokazao na "belu tačku", a Bruma doneo potpuni preokret Portugalcima.

Lion je bio bolji od Olimpijakosa sa 2:0.

Posle prvih 45 minuta golova nije bilo, da bi Čerki u 65. minutu doveo domaćina u prednost. Samo šest minuta kasnije Benrahma postavlja konačnih 2:0.

Nemanja Matić je igrao do 67. minuta, na drugoj strani smo gledali Marka Stamenića od 68. minuta.

U najvećem derbiju večeri Roma je dočekala Atletik Bilbao i pobednika nije bilo 1:1.

Prvi gol postignut je u 32. minutu, kada je stralac bio Dovbik, poravnjao je Parades u 85. minutu.